İletişim

Türk-Alman
Biyogaz Projesi

Bu proje Uluslararası İklim Girişimi’nin bir parçasıdır. Federal Alman Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı
bu girişimi Alman Parlamentosu kararı ile desteklemektedir.

Proje Hakkında

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), 130’u aşkın ortak ülke ile birlikte sürdürülebilir kalkınma projeleri gerçekleştiren federal bir iktisadi girişimdir. GIZ, ayrıca uluslararası eğitim çalışması alanında dünya genelinde faaliyet göstermektedir. GIZ, ana işvereni olan Almanya Federal Hükümeti'nin yanı sıra, Avrupa Komisyonu, Birleşmiş Milletler veya Dünya Bankası gibi yurtiçi ve yurt dışındaki çeşitli resmi ve özel işverenler için faaliyet göstermektedir. 

GIZ, 1 Ocak 2011 tarihinden bu yana, GTZ, DED ve InWEnt gibi selefi olan kurumların yetkinliklerini ve uzun yıllara dayanan deneyimlerini bir çatı altında toplamaktadır. Genel merkezleri Bonn ve Eschborn şehirlerinde bulunan kurumun yıllık cirosu yaklaşık olarak 1,9 milyar Euro'dur (2010). GIZ'ın dünya genelinde istihdam ettiği personel sayısı 17.000 kişiden fazla olup, bunların yaklaşık % 70’i ortak ülkelerdeki yerel personelden oluşmaktadır.
 
GIZ, Türkiye'de yenilenebilir enerjiler, sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve doğal kaynakların verimli ve çevre dostu kullanımı gibi ağırlık noktaları üzerine yoğunlaşmaktadır. Türkiye ile olan işbirliğini koordine etmek için, GIZ'ın Ankara'da bir bürosu bulunmaktadır.
img-07.jpg

Nunc egestas aliquet risus, eget dapibus nisi sollicitudin quis.

img-08.jpg

Vivamus metus nunc, varius quis pharetra id, mattis vitae eros.

img-09.jpg

Fusce malesuada commodo magna et tempus.

img-10.jpg

Nunc egestas aliquet risus, eget dapibus nisi sollicitudin quis.